Korzyści z posiadania strony internetowej

KORZYŚCI-WYNIKAJĄCE-Z-POSIADANIA-STRONY-INTERNETOWEJ.jpg

DLACZEGO WARTO MIEĆ STRONĘ INTERNETOWĄ ?

Niestety ponad połowa małych przedsiębiorstw w Polsce nie ma firmowej strony internetowej. Także zwyczajne osoby bronią się przed zakładaniem swojej wizytówki w sieci. Czy to ma jeszcze sens? Szacuje się, że obecnie w sieci istnieje aż 860 milionów witryn, a aż 3 miliardy ludzi na całym świecie ma dostęp do Internetu. Ponadto z badań wynika, że 77% Polaków ma stały dostęp do sieci internetowej. Te dane z grudnia 2014 roku pokazują jak duże jest na świecie i w Polsce zainteresowanie siecią internetową i posiadaniem swojego miejsca w sieci.

 

MOJA FIRMA NIE POTRZEBUJE STRONY

 

Mała firma nie może dużo wydawać na reklamę czy stronę internetową, bo ma zbyt małe dochody, aby inwestować je w źródła niepewne. Dużo osób tak uważa, ale tak naprawdę koszt założenia firmowej strony jest niewielki w porównaniu do korzyści, jakie to działanie za sobą niesie. Internet jest potężnym medium – można nawet powiedzieć, że w XXI wieku najpotężniejszym i każdy prędzej czy później odkryje jego zalety. Po co czekać aż ktoś wypowie się na temat naszej firmy w sieci, lepiej samemu to zrobić.

 

Założenie własnej strony to koszt conajmniej kilkuset złotych, jednak dzięki temu można zawrzeć wiele transakcji biznesowych na kwoty kilka – kilkanaście razy większe niż te wydane na firmową stronę. Ponadto gdy będziemy widoczni w sieci przyjdą do nas nowi klienci, którzy nawet by nie wiedzieli o naszym istnieniu, gdyby nie nasza firmowa strona. Sama reklama w gazecie czy znane nazwisko nie wystarczy, aby wypromować biznes.

 

Ktoś mógłby sobie pomyśleć, że przecież prowadzi tylko małą, lokalną firmę i nie potrzebny jest mu duży rozgłos na skalę 3 miliardów ludzi na całym świecie. Jednak wyniki raportów dotyczących najczęściej wyszukiwanych haseł w wyszukiwarce Google pokazują, że pojawia się nawet kilkadziesiąt procent zapytań skierowanych lokalnie.  Użytkownicy zamiast wpisywać szewc wpisują szewc Warszawa, bo przecież chcą mieć wykonaną usługę naprawy obuwia na miejscu, obok siebie, w małej, lokalnej firmie.

 

Sporo osób szuka też partnerów do transakcji w całej Polsce – dostawców usług lub produktów, specjalistów freelancerów czy instalatorów. Pokazanie się w sieci sprzyja zawieraniu takich kontaktów biznesowych. Inaczej byłoby to niemożliwe, ponieważ nikt już nie siedzi z książką telefoniczną w ręce i nie szuka tak partnerów do prowadzenia biznesu.

 

JESTEM TYLKO SZEREGOWYM PRACOWNIKIEM, PO CO MI STRONA WWW?

 

Prowadzenie swojej osobistej strony dla wielu osób jest hobby. Mogą na niej pokazywać swoją pasję, pomagać innym odkrywać specjalistyczne zagadnienia czy po prostu wyrazić swoją opinię. Nie potrzeba do tego profesjonalnej strony internetowej za kilkatysięcy złotych. Wystarczy zwyczajna, oparta na prostym szablonie strona, która pozwoli pokazać siebie.

 

Warto zrobić sobie wizytówkę w sieci sygnowaną imieniem i naziwskiem, ponieważ dzięki temu możemy stać się rozpoznawanym specjalistą w konkretnej dziedzienie. A to otworzy nam drogę na przykład do zawodowego awansu. A generalnie da nam też mnóstwo satysfakcji, gdy będziemy mogli dzielić się swoją wiedzą z innymi czy też współpracować z różnymi firmami, które znajdą właśnie w sieci naszą osobę i nas docenią zapraszając na spotkania branżowe.